Cesty za potápěním
PDF Tisk Email

Mokré potápění v suchých oblecích

Rakousko s Ariel …. 23 – 26.6.2011

23.6.2011

V tomto předprázdninovém termínu se parta nadšených potápěčů vydala směr Rakousko – Obertraun, Hallstadtt, kde bylo jejich cílem se zanořit v místních ledových jezerech, jimž vévodí horské jezero Gosau. Nebylo to však samo sebou... v patách měli skupinu potápěčů s handicapem, jež se velmi těšili na své přátele, se kterými stráví příjemný čas nad hladinou i pod ní a zároveň okusí něco, co je v našich podmínkách doposud raritou největší... potápění vozíčkářů a potápěčů s handicapem v suchých potápěčských oblecích. Byla to výzva pro všechny...

Po příjezdu do místního penzionku jsme díky všem překonali místní architektonické bariéry v podobě hromady schodů a mohli se pohodlně ubytovat a spořádaně zasednout do hospůdky, kde proběhla první „válečná“ porada...kdo, s kým, kde a hlavně jak...nejdůležitějším bodem byl teď pro nás termín suchý neopren... což je však spojeno s mnoha úskalími, mistrnou přípravou a odhodláním všech. Odhodlání bylo mezi všemi bezedné, pro tepelný komfort v jezerech, jež měly kolem 6 stupňů, jsme byli ochotni podstoupit hodně. Stejně tak s myšlenkou, že bychom byli první, první potápěči s handicapy v suchých neoprenech. Diskuze a zkoušení, jak se sucháčem pracovat, se protáhla do pozdních hodin, avšak adrenalin, který se nám vlíval do žil způsobil, že ráno jsme „vyskočili“ jak rybičky a šlo se na věc.:-)

Zde jsou další fotografie z této cesty...

24.6.2011

Hallstätter See … nad jezerem a lesy se ještě líně vytrácela ranní mlha, když se tři vozíčkáři Jirka, Honza a Jana začali za pomoci svých přátel potápěčů a asistentů soukat do první z nekonečných podvrstev, až jsme se propracovali k té nejdůležitější ...samotnému „sucháči,“ který díky svým nepropustným vlastnostem není tak snadno poddajný jako klasický mokrý neopren. Nepropustné gumičky kolem rukou, krku jsou nejdůležitější součástí, která však způsobuje největší boje. Vše se nám podařilo a s menšími doúpravami jsme mohli být transportování přímo na břeh jezera, z něhož se uskutečnil náš první „suchý ponor.“ Našimi největšími fanoušky a přihlížejícími byly místní kačeny a labutě, pro něž jsme věru byli velmi zajímavou atrakcí.

My byli na místě, teď čekala naše kamarády a průvodce pod hladinou ještě hromada práce, která je neocenitelná a tudíž bych jí ráda z tohoto místa vyzdvihla a vyjádřila tak za nás všechny, velké DÍKY.

Oni, my, lahve nastrojené ve vodě, závaží na svých místech, masku na nos a směle do vody. Šli jsme do toho s nasazením Napoleona, snaha byla veliká... avšak jako každý první pokus se neobešel ani tento ponor bez karambolů a trampot... byl však jeden z nejcennějších, nasbírali jsme zkušenosti jako nikdy předtím a mohli s tímto materiálem večer u zlatého moku pracovat a vychytat vše ke spokojenosti každého z nás... a víte jak to dopadlo???

25.6.2011

Po správné lehké snídani jsme naskákali do aut a vydali se na cestu k jezeru Gosau, kde jsme mohli zúročit naše čerstvě nabité zkušenosti včetně všech individuálních vychytávek dle potřeb každého z nás. Zatímco jsme se tepelně zahřívali v místní restauraci horkým čajem, přenášeli všichni ostatní všechen materiál po strmé cestě, kam už auta nesměla, dolů k vodě. Že se jedná o karavanu věcí, už zdůrazňovat nemusím. Šli jsme se strojit do sucháčů a výstroje a čekali na své průvodce ve vodě, jež měla asi 5 stupňů. A víte jak nám bylo??? Krásně..tepelný komfort je naprosto k nezaplacení. Nejsme tak omezení časem, jež můžeme strávit pod hladinou a užívat si tak stavu beztíže, uvolnění a pohody. Užívat si polohy, jež jsou nám na souši znemožněny. Je to úžasný pocit a to vše tady bylo. Pod vodou jsme si zde v těchto, dalo by se říci nehostinných či nelidských podmínkách užívali okolo 45minut a vše díky suchému neoprenu! Myslím, že jsme to dokázali a stálo to za to. Užili jsme si něco, co nikdo před náma a posunuli se zase o kus dál a já za nás všechny věřím, že v tom budeme pokračovat a na této problematice budeme společně dál pracovat. Radost z úspěchu a krásného ponoru jsme pak náležitě oslavili a jak říká náš báječný kamarád, udělali jsme si to opravdu hodně pěkné!! :-))

26.6.2011

K nespokojenosti všech musí vše pěkné jednou skončit..začala pěkná bouřka a lijáky, tudíž jsme se již k jezeru Altersee nepodívali a neuskutečnili ještě jeden ponor. O to víc se můžeme těšit na příště. Náš báječný adrenalinový víkend jsme tak zakončili malou procházkou mezi kapkami deště a výborným obědem v městečku Hallsttadt. Poslední pohled na jezero, kde se událo naše „poprvé“ a jeli jsme domů plni nových zážitků. Proto Karle, Jiříku, Romanko i Toníku, jež si tam tentokrát bohužel nebyl, srdečné díky za svobodu pod hladinou...!!!

Aktualizováno Úterý, 17 Leden 2012 09:42
 

Informace o profilu

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.020 seconds, 2.77 MB
Application afterRoute: 0.025 seconds, 3.48 MB
Application afterDispatch: 0.045 seconds, 5.77 MB
Application afterRender: 0.068 seconds, 6.54 MB

Využití paměti

6922136

12 dotazů logováno

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = '4t99srndesrslo8vl9ul4a08f6'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1601476013' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = '4t99srndesrslo8vl9ul4a08f6'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( '4t99srndesrslo8vl9ul4a08f6','1601476913','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 82)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 50
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-09-30 14:41:53' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-09-30 14:41:53' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 10. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='50'
 11. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 82 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering
 12. SELECT a.*, l.venue, DAYOFMONTH(a.dates) AS created_day, YEAR(a.dates) AS created_year, MONTH(a.dates) AS created_month,c.id AS mcatid,c.catname,l.id AS mlocid,l.venue, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(':', a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug
    FROM jos_eventlist_events AS a
    LEFT JOIN jos_eventlist_categories AS c
    ON c.id = a.catsid
    LEFT JOIN jos_eventlist_venues AS l
    ON l.id = a.locid
    WHERE a.published = 1
    AND c.access <= 0

Nahraný jazykový soubor

Diagnostika nepřeložených řetězců

Žádný

Designer nepřeložených řetězců

Žádný